Výchovně - ozdravný pobyt Kraskov 2012


Od 28. července do 4. srpna 2012 jsme se v rámci SAS pro rodiny s dětmi zúčastnili výchovně-ozdravného pobytu. Ubytováni jsme byli v Kraskově u Seče ve středisku Ing. Solaře.

Stravu jsme měli zajištěnou v nedaleké restauraci, v níž nám pan vedoucí Robert Čížek a paní vedoucí kuchyně Jitka Machová vyšli velmi vstříc. Hned první večer v restauraci byly pro nás uspořádány Vánoce naruby, kde každé z dětí obdrželo balíček s dárky. Tímto chceme těmto osobám velmi poděkovat za příjemné prožití celého týdne. Hned první den po příjezdu jsme se vykoupali v místním rybníku.

Druhý den jsme uspořádali pěší túru k přehradě v Seči spojenou s koupáním.

V pondělí jsme sbírali houby ve zdejším lese a následující den je očištěné darovali zaměstnancům restaurace Kraskov.

V úterý jsme měli volnou zábavu v místě ubytování, kde si děti hrály v dřevěném domečku, houpaly se na houpačkách, hrály si na pískovišti a do své zábavy zahrnuly i míčové hry, líný tenis a badminton.

Po dohodě jsme si ve středu zopakovaly opět pěší túru k přehradě jinou cestou, opět spojenou s koupáním.

Ve čtvrtek jsme navštívili oboru ve Žlebech. Zde jsme shlédli výcvik dravců, krmení bílých jelenů a další divoká zvířata. Cestu jsme podnikli zčásti pěšky a zčásti vlakem.

V pátek jsme vyšlapali na hrad Lichnice, kde nám předvedli své umění šermíři krále Jana.

Po večerech jsme hráli zábavné, sportovní, stolní a deskové hry. Dětem se tam moc líbilo. Už se ptají, kdy pojedeme zase.